Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HATSO Heyeti Sınır Kapıları İçin Bakan Yazıcı'yla Görüştü
24 Haziran 2014 Salı 15:42

HATSO Heyeti Sınır Kapıları İçin Bakan Yazıcı'yla Görüştü

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Taş, Meclis Başkanı Nazım Demir ve bir grup Hakkarili iş adamı, Çukurca Üzümlü, Şemdinli Derecik sınır kapılarında hizmet binalarının yapılması için Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazı

Hakkari Ticaret Ve Sanayi Odası (HATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Taş, Meclis Başkanı Nazım Demir ve bir grup Hakkarili iş adamı, Çukurca Üzümlü,Şemdinli Derecik sınır kapılarında hizmet binalarının yapılması için Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile görüştü.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın makamında gerçekleştirilen ziyarete Hakkari Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Taş, HATSO Meclis Başkanı Nazım Demir, Daka Uzmanı Yunus Sarıca, Hakkari'de hizmet eden maden işletmelerinin sahipleri Gökhan Turan, İsmet Çiftçi, İsmet Ölmez, A. Kadir Seyitoğlu, Nusret Kurt katıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcıtarafından gayet sıcak karşılanan heyetin, Hakkari sınır kapıları ile ilgili artık sona gelinmesi gerektiğini, Çukurca Üzümlü ve Şemdinli Derecik sınır kapıları ile ilgili hizmet binalarının zaman kaybettirilmeden yaptırılması ve bir an evvel geçişlerin sağlanmasını talep ettikleri ifade edildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın, mevcut sınır kapılarıyla ilgili hassasiyetin devam ettiği, bir an evvel bölge halkının hizmetine açılabilmesi için ekiplerin gönderildiği, ilgili bina yapımının gerçekleştirileceği alanların tespit edildiği en kısa sürede uygulamaya geçileceğini belirttiği kaydedildi.

Ayrıca, Hakkari Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Taş, Meclis Başkanı Nazım Demir ve bir grup maden sektöründe çalışan Hakkarili iş adamının, Enerji Bakan Yardımcısı Murat Mercan ile Hakkâri’deki enerji ve madenlerle ilgili sorunları konuştuğu kaydedildi. Enerji Bakan Yardımcısı Murat Mercan makamında gerçekleştirilen görüşmede, MTA Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Abdülkerim Yörükoğlu, MİGEM Genel Müdürü'nün de hazır olduğu görüşmede, HATSO ve maden sektörü temsilcilerinin, Hakkari'deki enerji ve maden sektörünün sıkıntılarını dile getirdiği belirtildi.

Bakan Yardımcısı Murat Mercan, toplantıda yaptığı açıklamada, HakkariTicaret Ve Sanayi Odası'nın Hakkari iliyle ilgili aktardıkları sıkıntıların farkında olduğunu, bu sıkıntıların önümüzdeki ayda kendilerinin de olacağı bakanlıktan bir heyetin Hakkari iline geleceğini, ilde bulunan sorunları yerinde inceleyerek çözülmesi konusunda ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getirdiler.

Enerji Bakan Yardımcısı Murat Mercan'ın makamında gerçekleştirilen ziyareteHakkari Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Taş, HATSO Meclis Başkanı Nazım Demir, Daka Uzmanı Yunus Sarıca, daha önce Hakkari’de görev yapan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, Hakkari'de maden sektöründe çalışan iş adamlarından Gökhan Turan, İsmet Çiftçi, İsmet Ölmez, A. Kadir Seyitoğlu, Nusret Kurt katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Derecik Belediyesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 04384613281 | Faks : 04384613281 | Yazılım: Yüksekova Production